Zarabiaj ponad 16 tysięcy złotych
za 1 ha wydzierżawiony pod fotowoltaikę

JWS Solar

Dlaczego warto wydzierżawić działkę?

W obecnych czasach tradycyjna uprawa ziemi staje się coraz mniej stabilnym zajęciem pod względem dochodów. Zmiany klimatyczne spowodowane globalnym ociepleniem mocno wpływają na branżę rolniczą.

Dzierżawa pod farmę fotowoltaiczną pozwala uzyskać roczny dochód o wartości od 16 000 zł za 1 ha wydzierżawionego gruntu. W wielu przypadkach dzierżawa działki pod farmę fotowoltaiczną opłaca się finansowo bardziej niż wykorzystywanie jej w celach rolniczych. Dodatkowo czynsz z dzierżawy to dochód uzyskiwany w pełni pasywnie, nie wymaga ponoszenia przez właściciela żadnych nakładów pracy ani finansowych.

Dodatkowym powodem, dla którego warto rozważyć użyczenie swojej ziemi pod budowę farmy fotowoltaicznej, jest troska o środowisko. Dzierżawiąc działkę pod elektrownie wytwarzającą prąd z OZE, wspieramy naszą planetę poprzez obniżenie emisji gazów cieplarnianych i zmniejszenie zużycia surowców paliwowych.

O czym pamiętać?

Jakie warunki musi spełniać działka?

MINIMALNA POWIERZCHNIA

1,5 ha

MINIMALNA SZEROKOŚĆ

50 m

KLASA GRUNTU

IV – VI

UWARUNKOWANIE TERENU

Brak terenów zalewowych, cieków wodnych oraz obiektów zacieniających typu drzewa
(na obszarze min. 1,5 ha pod zabudowę PV)

AZYMUT I UKSZTAŁTOWANIE

Działka płaska, zorientowana na południe lub w nieznacznym stopniu na wschód/zachód

SIEĆ ENERGETYCZNA

Bliskość sieci średniego napięcia (lub wysokiego napięcia dla dużych działek 40 ha+)

Jak przebiega procedura?

Następnie nasza firma kontaktuje się z Tobą w celu przekazania wyników wstępnej analizy i szczegółowo omówi dalsze kroki. Często możemy poprosić o dodatkowe informacje odnośnie terenu, np. o tym, co znajduje się obecnie na działce czy poprosić o dokumentację zdjęciową. Po uzyskaniu wszystkich potrzebnych informacji, jeżeli grunt spełnia kryteria budowy farmy fotowoltaicznej, złożymy ofertę dzierżawy oraz przekażemy draft umowy sporządzony przez nasz dział prawny. Warunki i treść umowy podlegają negocjacji. Naszą intencją jest zawarcie umowy bezpiecznej i korzystnej dla obu stron.

Dlaczego warto podpisać z Nami umowę?

Jesteśmy firmą dbającą o dobre relacje przy nawiązywaniu współpracy. Przy tworzeniu umowy bierzemy pod uwagę wszystkie zapisy, które zapewniają poczucie bezpieczeństwa nie tylko nasze, ale także wydzierżawiających.

Pilnujemy takich kwestii jak możliwość pobierania dopłat rolniczych w okresie, zanim rozpocznie się budowa elektrowni, pokrywamy wszystkie koszty administracyjne i podatkowe związane z budową farmy oraz zobowiązujemy się po okresie dzierżawy oddać grunt w takim stanie, w jakim był w dniu podpisania umowy. Z nami możesz mieć pewność, że współpraca będzie się odbywać na jasnych, z góry określonych warunkach.